21 Nisan 2015 Salı

HDP'nin seçim safsatası

Beyanname dedikleri şey tamamen safsatadır. vesayeti yıkmak icin es başkanlık gelecek diyor. es başkanlık yerine yürütmenin iki başlı olması zaten vesayete karsi bir engel. siz aptalsiniz. 

her mahalleye ana dilde eğitim diyor, say'ın demirtas şunu atlıyor. eğitimi kürtçe alan coçuklar üniversite'de erasmus öğrencileri gibi okur yalnız bu ülkede. bu yaptığınız da anayasanın 3. maddesine aykırı. hani değiştirilmesi teklif dahi edilemez denen ana dilin türkçe olması var ya o iste. 

diyanet isleri kalkacak diyor, bu aptalliktir. laik yönetimde diyanet islerini kaldırmak yerine tum dinleri bir arada toplayan birşey kurulmalı. devlet laikliğin ve sosyal devletin gereği olarak dinlere uzak degil dinlere hizmet eden ve bu konuda eşit davranan olmalıdır. diyaneti kaldırıp cem evlerine yeteri kadar destek vermeniz diyanet'in mezhep değiştirip varlığına devam etmesi demektir. 

asgari ücret iki katına çıkacak diyor. bu da demek oluyor ki bizde para çok ! say'ın demirtas kılıçdaroğlu ile yarışmaya çalışacağına davutoğlu ile yarışsın. bekara kadın boşamak kolay derler 1800 tl emekliye ve asgari ücrete vermek biraz got ister. 

100 yıl once milletimize işlenmiş olan ermenilerin yaptığı soykırımı, 100 yıldır kendi lehine çevirmek icin her yolu deneyen o aşağılık halka karsi sen, iktidar olunca özür dileyip kabul edeceğim dersen, turk tarih kurumuna bakmadan bunu yaparsan, senin yaptığına düpedüz çok taraflı hainlik derim ben. 

lgbt ye bu kadar öncelik veriyorsanız neden lgbt ada'yı 6. sıradan vekil gösterdiniz ? yoksa siz halkların eşitliği ayağına göz boyamaya devam mi ?

he bu arada cozum süreci, imralı'daki orospu cocuğunun serbest bırakılması özerk yönetimler ve federal-konfederal yapı maddeleriniz nerede. yoksa tıpkı cumhurbaşkanlığı seciminde olduğu gibi once kürt şirini oynayıp sonra eski halinize geri mi döneceksiniz. sen 5 yıldır özerklik kürt bağımsızlığı diye yırtınıyorsun soyle nerede bu maddeler ?! yoksa matbaaya giderken düştü mu ?!eger bunlar yoksa 5 yıldır kürt halkını kandıran ve onların hicbir zaman savunucusu olamamış aşağılık bir partisinin eger bu maddeleri bugun söylemiyorsaniz, eşitlik özgürlük anti akp ayağına kandirdiginiz o salak solcu tayfanın desteğini kaybetmekten mj korkuyorsunuz ! 

açıkla say'ın demirtas açıkla. ütopyanı bizimle paylaş. özellikle özerklik olayı hani nerede onu soyle !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder