19 Nisan 2015 Pazar

Seçimlere giderken !

Yazdığım size ne kadar tesir eder ne kadar etkiler bilemem. Ama umarım bir yere varır.

22 yaşında Siyaset Bilimi öğrencisiyim. Bugüne kadar 3 veya 4 seçimde oy kullandım. hiçbirinde oturup tv karşısında stresle beklemedim ya da sonuçları öyle deli deli analiz etmedim. Üstünkörü sayılara baktım. Ama bu sefer başka.

Size birşey söylemek istiyorum. AKP'nin tek başına iktidar olamaması, 2-3 bakanlığı da olsa başka partilerle paylaşması için HDP'nin barajı geçmesinden yana olan bir tayfa var. Üzülüyorum bu duruma. Sebebini açıklayayım.

Bakın ben bir şehit yakınıyım. Sizin için milliyetçilik ırk üzerineyken benimkisi, bu gerçek üzerine inşa oldu. Bu ülkede ve dünyada her türlü siyasi fikre saygı duymaya her türlü inanca saygı duymaya o kadar gayret ettim ki. Komünist olmadığım halde şuan Das Kapital'i okuyorum. Müslüman olduğum halde pc ye İncil indirdim içeriğini okumak için. Bunları samimi olarak söylüyorum ki saygı benim temel prensibim konumunda. Amma velakin kabullenemediğim bazı noktalar var.

Gerek ulusalcı kesimin, gerek aşırı sağın, gerek muhafazakar kesimin ve gerekse aşırı AKP'lilerin bile kabullenemediği bir nokta var. Ne diyor Sözcü gazetesi, Kanal D Star Milliyet gazetesi. Akp yüzünden teröristler meclise girdi. Suçlusu Akp diyorlar ve bir de açılım ve de çözüm süreci zırvası var diyorlar. Ben size bu düşüncenin yanlış olduğunu, pkk nın meclise daha önce de girdiğini, bunu engellemek için siyasi yasaklar konması gerektiğini açıp sabaha kadar anlatırım. Ancak bu önemli değil. Önemli olan, bugün pkk nın mecliste temsil edilmesine, öcalanın mecliste adamlarının olmasına eğer bir gram içiniz cız etmiyorsa kalkıp bana bu ülke için benim x düşüncem en iyiyi hedefliyor demeyin. Komünist marksist leninist olmanız da yetmez. Sizin her ideolojiniz bu ülkeyi en iyiye götürmede bir aracıyken pkk nın tek hedefi vardı tek. Siz pkk yı dolayısıyla hdp yi ülkenin refahı için çalışacak mı sanıyorsunuz ? Yıllarca kafa ütüleyen, pkk mecliste diye zırlayan tayfanın bugün çıkıp 'Akp tek başına iktidar olamasın diye HDP'ye oy veriyorum' demesi nedir bilir misiniz. Şerefsizliktir. Haysiyetsizlik iki yüzlülük ve de alenen hainliktir. Pkk ya kürt halkının silahlı gücü, hdp ye kürt halkının siyasi temsilcisi, öcalana imralı, kandile dağ kadrosu, teröriste gerilla diye diye iyi birşeymiş gibi anlatan şerefsizlere inat, Kürt halkı asla terörist değildir asla bir partinin savunacağı kadar küçük değildir ve yek bir fikri yoktur. pkk terör örgütüdür öcalan o. çocuğudur bu gerçeği süslü kelimelerle kimse değiştirmeez !

AKP'den ne kadar bıkarsan bık. İstersen nefret et umrumda değil. Fakat siz HDP'nin AKP'den daha faydalı olacağına mı inanıyorsunuz. Sırrı Süreyya değil miydi Sayın Öcalan 2 sene sonra bu meydanda sizi selamlayacak diyen. Demirtaş değil miydi biz özerklik için elimizden geleni yapacağız diyen, hatta tereddütsüz sözde Ermeni soykırımını tanıyan, yine bu partinin şuanki bazı vekilleri değil miydi polise tokat atan, eylemlerde maske takan, Kobane eylemlerinde hdp binalarından teröristlere silah dağıtan ? bunlar değil miydi sizin o çok karşı çıktığınız çözüm süreci ayağına pkk ile masaya oturmada asıl muhattap tayfa. Yahu bunlar değil mi dağlarda fotoğrafları olan, bunlar değil mi eşleri dağlarda terörist olan ? Hdp li vekil değil miydi oğlu terörist mağarasında öldürülen. pkk nın ne tür birşey olduğunu ve verdiği zararları anlatmama gerek yok. Ve siz çıkıp utanmadan sıkılmadan HDP ile pkk aynı değil diyorsanız bu sizin iki yüzlülüğünüzdür. Bu sizin gerçekleri görmekten kaçan kör olmanızdır. Bu tavrınız sizin herşeyi bir anda unutacak kadar timsah gözyaşları dökmenizdir. Ve sırf AKP karşıtlığı nedeniyle hdp yi pkk dan ayırma çabanız ve oy verebileceğinize inanmanız sizin ikiyüzlü bir hain olmanız demektir.

Size tek tek adayların geçmişini dökemem. Ama terörist onun bunun çocuğu öcalanın yeğenini aday gösteren, meydanlarda bas bas bağıran özgürlük eşitlik özerklik diyen, bu ülkenin zararına ne varsa kabul eden bu konuda sözde ermeni soykırımını bile gözü kapalı tanıyanlara, bu ülkeye hiçbir faydası olmayan ve 1980 lerden beri sadece zarar veren, hatta en büyük problemimiz olan bir terör örgütünün siyasi kanadına siz nasıl oy verirsiniz. Hangi vicdanla öcalanın gölgesini mecliste görmeyi kabullenebilirsiniz.

Ve size son birşey. Üniversite okuyan, dini inancı, ideolojisi her ne olursa olsun, Akpli ya da Akp karşıtı olması bile umrumda olmayan biri olduğunuzu varsayıyorum. Siz, bu kadar gerçeğe bu kadar habere duyulanlara görülenlere rağmen, sırf bir partiye karşıtlığınızdan dolayı, 50 binden fazla insanın katiline, adı geçmişten beri dehap hadep dtp bdp kck pkk pejak pyd gibi değişen ve bir siyasi kanat olarak şuan Türkiye'de HDP adıyla tavır takınan ellerinde senin benim abimizin askerimizin masumlarımızın çocuklarımızın doğmamışlarımızın kanı olanlara nasıl oy vereceksiniz nasıl ! NA-SIL ! Siz, hamile eşine meyve almak için manava gittiğinde arkasından vurulan askerleri, iftar yaparken baskına uğrayan 36 şehidi, Yıldız Hemşire'nin gözleri önünde öldürülen eşi ve babasını bilen insanlarsınız. Siz her tv yi açtığında şehit haberini duyunca en azından 1 günlüğüne facebook profil fotoğrafını Türk bayrağı yapan insanlarsınız. Siz, o hamile eşin, Yıldız Hemişrenin, binlerce şehit annesinin babasının çocuğunun yüzüne nasıl bakacaksınız ? O insanların acılarını bilmeden, bunca şey karşısında değil ceza almak bir de üstüne başarılı sayılmalarını kabullenemeyen yüzbinlerce şehit gazi ve yakınlarının suratına nasıl bakabilirsiniz. Allah aşkına nasıl verdiğiniz oy karşısında ilahi adalet arenasında helallik isteyebileceksiniz. Ben söylüyorum, eğer Turgut abim yaşasaydı da bunu söylerdim, ama o şehadet şerbeti içtiği için en azından daha bilinçliyim. Bu nedenle de haber sitelerine, ordan burdan duyduklarına, birilerinin kandırmalarına inanmayın. Siz, izmlerin kölesi olmadan kendi içinizde istişare yaparak hangisinin doğru hangilerinin yanlış olduğunu bulun. 1 den fazla doğru seçenek çıkabilir 1 den fazla yanlış seçenek de çıkabilir, ama siz siz olun, sizin gibi bu ülkenin faydasını düşünmeyenleri doğru görmeyin. Her ne kadar ırkınız ve fikirleriniz gereği öyle düşünseniz de.

Siz, bu seçimde en azından Akp karşıtısınız onu anladık. Ama Akp karşıtı olmanız size hiçbir zaman, pkk nın siyasi kolu ve ayrılıkçı partiye oy vermenizi haklı çıkartmaz. Gidin 40 partiden birine oy verin gidin diğer etkin 2 partiye verin. Ama siz eğer ülkeniz ve halkı için yerdeki bir taşı alıp yol kenarına koyabilecek kadar dahi seviyorsanız, sizin yapmanız gereken bu ülkeyi sevmeyen bu ülkeyi bölmek için, zarar vermek için olmayan soykırımı gözü kapalı tanıyanlara oy veremezsiniz.

Siz, bu ülke için bu millet için en iyiyi amaçlayanlardan iseniz eğer, size tek bir sözüm var.

KİME OY VERDİĞİNİZ ÖNEMLİ DEĞİL ! KİME OY VERMEDİĞİNİZ ÖNEMLİ. HDP !


Dipnot: Hdp barajı geçemezse ya da geçerse ne olacağına dair çok güzel bir yazı. Alın okuyun ve biraz olsun aydınlanın. Sizler 18 yaşına gelmiş temel eğitimi almış, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen ve biraz olsun milletini seven insanlarsınız. Allah aşkına kime oy verdiğinizi bilin. Ve medyanın kandırmalarına gelmeyin. Hdp barajın altında kalırsa ülke kaosa sürüklenirmiş. Sanki Hdp bugün kuruldu, şuan mecliste ve kaos falan yok. 2005 de de yoktu ve o dönemde de kaos yoktu. Siz siz olun bilinçli olun. Cahil olmayın. Çünkü bir tane Türkiye var.

http://www.odatv.com/n.php?n=akp-iktidar-olmasin-diye-hdpye-oy-verecegim-diyenler-bu-yaziyi-okusun-1904151200

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder