4 Haziran 2015 Perşembe

Selo'nun iki yüzlülüğüne mini bir bakış

Arkadaşlar bu fikirler baştan sona bana aittir kimseyi bağlamaz. Direk konuyu açacak olursak;

HDP hemen hemen her konuda olduğu gibi milleti çok iyi kandırmaya devam ediyor. Özellikle de kendisine okumuş aydın cehaleti üzerinden atmış imajı veren üniversite öğrencisi ve de mezunlarını. Hani sorsan bu arkadaşlara tüm AKP'liler koyundur tüm AKP'liler makarnacıdır cahildir. Ama kendileri aydındır cahillerle aynı yerde bulunmak istemez. İşte bu arkadaşları da Demirtaş çok iyi kandırıyor helal olsun.

Öncelikle Demirtaş ve partisinin iki yüzlülüğünü açmak lazım. Ben Kürt hareketine kesinlikle karşı değilim. Sadece ona buna şeffaf siyaset yap diyen HDP kalkmış iki yüzlü siyaset yapıyor ya tepkimiz bunadır. Öncelikle bilinmeli ki parti kapatmaya ve siyasi yasaklara kesinlikle karşıyım. Bu bağlamda 1990 lardaki zulümlerden utanıyorum. Beyaz Toros'lara bindirilip götürülen Kürt vekilleri de başı örtülü olduğu için linç edilmek istenen Merve Kavakçı'yı da savunuyorum ben. Velev ki bunları bir yana bırakırsak HDP bu kefeye konamaz.

DTP BDP ve HDP adıyla hareket eden bu siyasi partiler dağda PKK Suriye'de PYD Irak'ta YPG, Kuzey Irak'ta Peşmerge, İran'da PEJAK, sokakta YDG-H, devlet içinde KCK, İmralı'da Öcalan'ın adıdır. Bunun kanıtını ben şimdi burda sunmak istersem sayfalar yetmez. Ama yine de bir örnek verelim. Suriye iç savaşına iç sorun diyen, gelen Suriyeliler konusunda olumsuz rey kullanan bu parti, IŞİD Kobane'yi yakıp yıkınca bir anda Suriye iç savaşına katılmak için can atar oldu. Dün MİT tırlarını sorgulayan HDP bugün kalkmış yasal olmayan şekilde sınırı aç oraya girelim diyor. Ki zaten Türkiye oradaki yaralı PKK'lıları bile kendi hastanesinde tedavi edecek kadar mal bir ülkeyken hala sınırları aç gidelim diyen HDP insanları sokağa döktü. Sonuç olarak 51 kişi öldü ve birçoğu teröristken masum insanlar da öldü. Bugün Erzurum'da HDP minibüsü yakılırken o arabanın şöförünün canlı canlı yakılmak istendiğini belirten Demirtaş pişkin pişkin bir de diyor ki, yakmayı en iyi AKP bilir. Kardeş birşey sorucam afedersin de hadi sıraya dizip şehit ettiğiniz askerleri köylüleri öğretmenleri es geçelim hepsini o kandırdığınız cahil gençler gibi unutalım. Ama bana Serap Eser'i kim canlı canlı yaktı onu söylesene ? 

Bugün HDP kalkıp silahların gölgesinde siyaset yapılmaz derken hala daha silahla tehditle oy toplamaya çalışmakta. Hoş 2014 CB seçiminde ve sonrasında gençleri ve solcu tayfayı öyle güzel kandırmaya başladı ki tehdite de gerek kalmaz oldu. Zaten 2011 Genel Seçimlerinde YSK oy kullanma esnasında telefon ve fotoğraflı cihazlar yasaktı. Sebebi ise BDP'nin insanları tehditle oy kullanmaya göndermesiydi. Buna da seçim öncesi en çok BDP tepki göstermişti. Açın okuyun cahil arkadaşlar. 

HDP ve geçmiş oluşumları yıllardır Kürt hareketinin savunucusuyum ayağına PKK'yı meclise taşısa da son 1.5 2 senede harekete farklı yön vermişler. Artık seçim dönemlerinde Kürtlüğü üstlerinden atıyorlar. Kürt milliyetçisi Demirtaş bugün Dersim'de enternasyonal olduğunu açık açık söyledi. Demokratik olduğunu belirtiyor arkadaş. Peki sorar mısınız 2011'de Kürt hareketinin hatta Kürt terörünün ve bu ülkenin büyük belası konumundaki sorunun başı olan terörist Öcalan'ın heykelini kim dikmek istiyordu ? Demirtaş'a sormak istediğim bir soru daha var. Sayın Demirtaş beyannamenizde 8 kez Kürt sözü geçerken 30 üzerinde eşcinsel kelimesi geçmekte. Siz değil miydiniz Kürt hareketinin öncüsü olan. Son 1 senede ne değişti. Yani siz iktidar ya da mecliste yer almak aşkına 40 yıllık fikirlerinizi sattınız mı ? Siz ideolojilerinizi mi değiştirdiğiniz yoksa strateji mi değiştirdiniz. Eğer strateji değiştirdiyseniz ideolojinden sapmış olmanızı nasıl açıklayacaksınız ? Düne kadar yerel özerk bölgeler diyen bağımsız Kürdistan diye bağıran HDP'ye bir soru daha. Sizin için yerel özerk bölge anlayışı sadece vali ve kaymakamların atanma dışında yerel seçimle gelmesi midir ? Bu yerelleşme çabası yanlış değildir ancak hani nerede özerk bölgeler sayın Demirtaş ? Katolonya'da olay böyle mi ? Türk muhtar devletlerinde olay böyle mi ? Eyalet sistemi değil bakın şehirlerin valilerinden bahsediyorsunuz. Yerel özerklik ve bağımsızlık yolunda siz bunu yeterli mi buluyorsunuz ? Peki ya ana dilde eğitime ne diyeceksiniz. Yıllardır ana dilde eğitim dediniz dediniz, her mahalleye kreş kurmak mıydı yani bu olay. Yani her mahalleye kreş kurulacak isteyen çocuk istediği dili öğrenecek ekstradan. Allah aşkına bu nasıl ana dilde eğitim kafasıdır. Siz Kürt halkını bir anda böyle silebiliyor musunuz ?

Diyorsunuz ki seni başkan yaptırmayacağız. Yazının en altına başkanlık sistemine dair nesnel ve öznel fikirlerimi yazdığım yazının linkini koyacağım referansım odur. O yazıyı referans alarak şunu demek istiyorum. Sayın Demirtaş sizin ve babalarınızın, peygamberiniz Öcalan'ın ve onun dağdaki kankalarının yıllardır amacı özerk ve bağımsız bir Kürt devleti değil miydi ? Bu Kürt devleti öyle gökten mi inecek pardon da. Bunun için öncelikle anayasayı değiştirmelisiniz, o yasak olan anayasanın ilk 3 maddesi var ya işte o maddeleri değiştirmelisiniz. Özellikle de 2. maddeyi değiştirerek üniter yapıyı bozmalısınız. Üniter yapıyı bozarak federal yapıya geçmelisiniz. Federal yapıyı ve valilerin halk tarafından seçildiği bir yapıyı istiyorsunuz. (federalizmi bu seçimde ağzına almıyor Demirtaş oy kaybetmemek için). Peki Sayın Demirtaş sizin federal yapı özerk bir Kürt devleti gibi geçmişten beri istediğiniz çalışmalar için bugün başkanlık sistemi bir seçenek değil midir ? Pardon haklısınız buna da verilecek bir cevabınız var. Çünkü siz bu fikirleri unuttunuz son 2 yılda. Kürt halkını ve 1990 lardan beri Kürt partilerinin kurduğu tüm fikirleri meclise girmek için yok saydınız demi. Kürt halkının temsilcisi olmadığınızı böylelikle kendiniz kabul ediyorsunuz. Hoş, başkanlık sistemini diğer partiler gibi padişahlık diye tanıtmanız da ayrı bir iki yüzlülüktür.

Orada burada diyorsunuz ki AKP diktatörlüğünü yıkmak için HDP tek seçenektir. Sayın Demirtaş'ın beyninin sosyalist kısmına bir sorum var. Seçim ve demokrasi ile oraya gelen diktatör halkın diktatörlüğü değil midir ? Sen halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı ve hükümeti diktatör olarak tanıtırsan o yerden yere vurduğun AKP ile farkın mı kalır ? Kelimelerle oynama iki yüzlü olma Demirtaş, cahil halkı korkutarak kendine mahkum bırakmaya çalışma !

Orada burada musluktan kan akan çeşme afişlerini, Batman'daki barajı aşamazsak dağa çıkarız yazısını falan unutup geçiyorum cahil seçmeniniz gibi. Balık olarak tüm herşeyi unuttuğumu farzediyorum. Dün kalkıp şunu dedin be Demirtaş. Seçimi geçemezsek dağa çıkarız dedin. Senin seçmenine artık diyecek bir lafım yok. Saz çalmana gülmene adına Selo lafına falan tav olan o aptal seçmenine lafım yok da sen utanmadan nasıl hala dağı mesken tutabileceğini söyleyebiliyorsun. Sen nasıl bir insansın. Hani Türkiye partisiydin sen ? Bu nasıl bir harekettir. Sen utanmadan başkan apoyu idol sayıyorum diyebiliyorsun. Sana din iman siyaseti yapmayacağım da son bir sorum var. Laik ve sosyal bir devlette diyanet işleri başkanlığını kaldırıp ne yapmayı düşünüyorsunuz ? Düzeni değiştirmek tamam da halkının büyük bir kısmı müslüman olan bir laik devlette en azından çoğunlukçu bir laiklik yerine bu tavrınızı neye borçluyuz ? 

Sadece şimdi aklıma gelenler bile bunlar. Demirtaş'ın bazı amaçlar uğruna fikirlerinden vazgeçmesini, bir anda barış güvercini olmasını, abisi kankaları akrabaları dağdayken barış için ölüme gitmeye hazır tavrını anlatan çok yazı var da bu yazı o okyanusta bir damladır ancak. Allah kimseyi sizin elinize düşürmesin. Cahil üniversiteli seçmenleriniz de bunu anlar da neyse. He bu arada eklemeden edemicem. Enternasyonalizm İslami açıklamaya son derece zıttır, hani o demokrasi güvencini hallerin var ya Selo, komünist seçmenine ve sosyalist kafana çok zıttır. Aç biraz Soğuk Savaş yıllarını oku. Sana kültürlü diyen seçmenin de bi okusun da senin o sosyalist zihniyetinle demokrasinin pek de bağdaşmadığını, bunu da son 30 senedir dağlarda kanıtladığını görsünler. Neyse boşver, Allah sizden uzak tutsun bizi. Seçmeninizden de iğreniyorum. 

Ekleme: Başkanlık sistemine dair

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder