21 Nisan 2015 Salı

HDP'nin seçim safsatası

Beyanname dedikleri şey tamamen safsatadır. vesayeti yıkmak icin es başkanlık gelecek diyor. es başkanlık yerine yürütmenin iki başlı olması zaten vesayete karsi bir engel. siz aptalsiniz. 

her mahalleye ana dilde eğitim diyor, say'ın demirtas şunu atlıyor. eğitimi kürtçe alan coçuklar üniversite'de erasmus öğrencileri gibi okur yalnız bu ülkede. bu yaptığınız da anayasanın 3. maddesine aykırı. hani değiştirilmesi teklif dahi edilemez denen ana dilin türkçe olması var ya o iste. 

diyanet isleri kalkacak diyor, bu aptalliktir. laik yönetimde diyanet islerini kaldırmak yerine tum dinleri bir arada toplayan birşey kurulmalı. devlet laikliğin ve sosyal devletin gereği olarak dinlere uzak degil dinlere hizmet eden ve bu konuda eşit davranan olmalıdır. diyaneti kaldırıp cem evlerine yeteri kadar destek vermeniz diyanet'in mezhep değiştirip varlığına devam etmesi demektir. 

asgari ücret iki katına çıkacak diyor. bu da demek oluyor ki bizde para çok ! say'ın demirtas kılıçdaroğlu ile yarışmaya çalışacağına davutoğlu ile yarışsın. bekara kadın boşamak kolay derler 1800 tl emekliye ve asgari ücrete vermek biraz got ister. 

100 yıl once milletimize işlenmiş olan ermenilerin yaptığı soykırımı, 100 yıldır kendi lehine çevirmek icin her yolu deneyen o aşağılık halka karsi sen, iktidar olunca özür dileyip kabul edeceğim dersen, turk tarih kurumuna bakmadan bunu yaparsan, senin yaptığına düpedüz çok taraflı hainlik derim ben. 

lgbt ye bu kadar öncelik veriyorsanız neden lgbt ada'yı 6. sıradan vekil gösterdiniz ? yoksa siz halkların eşitliği ayağına göz boyamaya devam mi ?

he bu arada cozum süreci, imralı'daki orospu cocuğunun serbest bırakılması özerk yönetimler ve federal-konfederal yapı maddeleriniz nerede. yoksa tıpkı cumhurbaşkanlığı seciminde olduğu gibi once kürt şirini oynayıp sonra eski halinize geri mi döneceksiniz. sen 5 yıldır özerklik kürt bağımsızlığı diye yırtınıyorsun soyle nerede bu maddeler ?! yoksa matbaaya giderken düştü mu ?!eger bunlar yoksa 5 yıldır kürt halkını kandıran ve onların hicbir zaman savunucusu olamamış aşağılık bir partisinin eger bu maddeleri bugun söylemiyorsaniz, eşitlik özgürlük anti akp ayağına kandirdiginiz o salak solcu tayfanın desteğini kaybetmekten mj korkuyorsunuz ! 

açıkla say'ın demirtas açıkla. ütopyanı bizimle paylaş. özellikle özerklik olayı hani nerede onu soyle !

19 Nisan 2015 Pazar

Aklımı kaybetsem bile kahramanın olarak kalmak istiyorum

Eminem'in Rihanna ile yaptığı Love The Way You Lie düeti Eminem'in yani erkeğin gözündendi. Fakat bu şarkı yani Part 2 ise kadının gözünden olayı anlatıyor. Ve özellikle Rihanna'nın ilk kısımları dehşet anlamlı. Ve Eminem'in bölümleri ise müthiş derecede adanmışlıkla dolu. Şarkının linki en altta. Çevirisi ise şu şekilde.

[Rihanna]
Hikayemizin ilk sayfasında
Geleceğimiz çok parlak görünüyordu
Sonra bu parlaklık kötü bir ışığa dönüştü
Neden bilmiyorum ama hala şaşkınım
Meleklerin bile kötü planları var
Ve sen yeni riskler alabiliyorsun
Ama yine de sen her zaman benim kahramanım olacaksın
Aklını kaybetsen bile

[Nakarat]
Sadece orada dur ve yanışımı izle
Ama bu sorun değil çünkü acıtışını seviyorum
Sadece orada dur ve ağlayışlarımı duy
Ama bu sorun değil çünkü yalan söyleyişini seviyorum
Yalan söyleyişini seviyorum
Ohhh, y
alan söyleyişini seviyorum

[Rihanna]
Şimdi seslerimizde hayrete düşmüşlük var
Camlar kavgamız yüzünden kırıldı
Bu halat çekme yarışında hep sen kazanırsın
Haklı olduğumda bile 
Beni elindeki masallarla besliyorsun
Şiddet içeren kelimeler ve boş tehditlerle
Ve bu iğrenç savaşlar
Ne diye memnuniyet hissi veriyor ki bana

[Nakarat]
Sadece orada dur ve yanışımı izle
Ama bu sorun değil çünkü acıtışını seviyorum
Sadece orada dur ve ağlayışlarımı duy
Ama bu sorun değil çünkü yalan söyleyişini seviyorum
Yalan söyleyişini seviyorum
Ohhh, y
alan söyleyişini seviyorum

[Rihanna]
Belki de ben mazoşistin tekiyim
Kaçmaya çalıştım ama hiç terketmek istemedim seni
Duvarlar yükselene kadar
Dumanların içinde bütün anılarımız

[Eminem]
Bu sabah, uyandın, güneş ışığı tam yüzüne vuruyor
Yıkımdan uyanırmışcasına sevişiriken bozulan makyajın
Sessiz ol bebeğim, kısık sesle konuş, bana çok üzgün olduğunu söyle
Beni dün gece kahve masasına ittiğin için bende seni bunu sebep gösterip kendimden uzaklaştırabileceğim
Dene ve dokun bana bu yüzden sana bana dokunma diye bağırabileyim
Odadan dışarıya çık ve seni kayıp bir köpek yavrusu gibi takip edeyim
Bebeğim, sensiz, ben bir hiçim, kimsesizim, sarıl bana
Sonra bana çirkin olduğumu ama beni hep seveceğini söyle
Ondan sonra hırpala beni, sonu kötü biten
Hasar görmüş yolda yürürken, iki psikopatız, ama biz
Kaç kere arkamızdan birbirimizi bıçakladığımızın bir öneminin olmadığını biliyoruz
Birbirimizin arkasını kollayacağız, çünkü biz şanslıyız
Beraber, dağlara çıkarız, hadi ama pireyi deve yapmayalım
Evet, bana iki kere vurdun, ama kimin umurunda?
Sana üç kere vurmam gerekebilir, saymayı unutmaya başladım
Ama beraber, sonsuza kadar yaşayabiliriz, gençlik pınarını bulduk
Bizim aşkımız çılgın, bizler deliyiz, ama danışmanlığı reddettim 
Bak bu ev koskocaman, eğer taşınmak istersen
Yerden iki bin feetkare yakmaya başlayacağım, bunun için bir bok yapamazsın
Çünkü seninle zaten aklım yerinde değil, ama sensizde bitiyorum ben

[Nakarat]
Sadece orada dur ve yanışımı izle
Ama bu sorun değil çünkü acıtışını seviyorum
Sadece orada dur ve ağlayışlarımı duy
Ama bu sorun değil çünkü yalan söyleyişini seviyorum
Yalan söyleyişini seviyorum
Ohhh, y
alan söyleyişini seviyorum
Yalan söyleyişini seviyorum

https://www.youtube.com/watch?v=2B50RUXbs-8

Seçimlere giderken !

Yazdığım size ne kadar tesir eder ne kadar etkiler bilemem. Ama umarım bir yere varır.

22 yaşında Siyaset Bilimi öğrencisiyim. Bugüne kadar 3 veya 4 seçimde oy kullandım. hiçbirinde oturup tv karşısında stresle beklemedim ya da sonuçları öyle deli deli analiz etmedim. Üstünkörü sayılara baktım. Ama bu sefer başka.

Size birşey söylemek istiyorum. AKP'nin tek başına iktidar olamaması, 2-3 bakanlığı da olsa başka partilerle paylaşması için HDP'nin barajı geçmesinden yana olan bir tayfa var. Üzülüyorum bu duruma. Sebebini açıklayayım.

Bakın ben bir şehit yakınıyım. Sizin için milliyetçilik ırk üzerineyken benimkisi, bu gerçek üzerine inşa oldu. Bu ülkede ve dünyada her türlü siyasi fikre saygı duymaya her türlü inanca saygı duymaya o kadar gayret ettim ki. Komünist olmadığım halde şuan Das Kapital'i okuyorum. Müslüman olduğum halde pc ye İncil indirdim içeriğini okumak için. Bunları samimi olarak söylüyorum ki saygı benim temel prensibim konumunda. Amma velakin kabullenemediğim bazı noktalar var.

Gerek ulusalcı kesimin, gerek aşırı sağın, gerek muhafazakar kesimin ve gerekse aşırı AKP'lilerin bile kabullenemediği bir nokta var. Ne diyor Sözcü gazetesi, Kanal D Star Milliyet gazetesi. Akp yüzünden teröristler meclise girdi. Suçlusu Akp diyorlar ve bir de açılım ve de çözüm süreci zırvası var diyorlar. Ben size bu düşüncenin yanlış olduğunu, pkk nın meclise daha önce de girdiğini, bunu engellemek için siyasi yasaklar konması gerektiğini açıp sabaha kadar anlatırım. Ancak bu önemli değil. Önemli olan, bugün pkk nın mecliste temsil edilmesine, öcalanın mecliste adamlarının olmasına eğer bir gram içiniz cız etmiyorsa kalkıp bana bu ülke için benim x düşüncem en iyiyi hedefliyor demeyin. Komünist marksist leninist olmanız da yetmez. Sizin her ideolojiniz bu ülkeyi en iyiye götürmede bir aracıyken pkk nın tek hedefi vardı tek. Siz pkk yı dolayısıyla hdp yi ülkenin refahı için çalışacak mı sanıyorsunuz ? Yıllarca kafa ütüleyen, pkk mecliste diye zırlayan tayfanın bugün çıkıp 'Akp tek başına iktidar olamasın diye HDP'ye oy veriyorum' demesi nedir bilir misiniz. Şerefsizliktir. Haysiyetsizlik iki yüzlülük ve de alenen hainliktir. Pkk ya kürt halkının silahlı gücü, hdp ye kürt halkının siyasi temsilcisi, öcalana imralı, kandile dağ kadrosu, teröriste gerilla diye diye iyi birşeymiş gibi anlatan şerefsizlere inat, Kürt halkı asla terörist değildir asla bir partinin savunacağı kadar küçük değildir ve yek bir fikri yoktur. pkk terör örgütüdür öcalan o. çocuğudur bu gerçeği süslü kelimelerle kimse değiştirmeez !

AKP'den ne kadar bıkarsan bık. İstersen nefret et umrumda değil. Fakat siz HDP'nin AKP'den daha faydalı olacağına mı inanıyorsunuz. Sırrı Süreyya değil miydi Sayın Öcalan 2 sene sonra bu meydanda sizi selamlayacak diyen. Demirtaş değil miydi biz özerklik için elimizden geleni yapacağız diyen, hatta tereddütsüz sözde Ermeni soykırımını tanıyan, yine bu partinin şuanki bazı vekilleri değil miydi polise tokat atan, eylemlerde maske takan, Kobane eylemlerinde hdp binalarından teröristlere silah dağıtan ? bunlar değil miydi sizin o çok karşı çıktığınız çözüm süreci ayağına pkk ile masaya oturmada asıl muhattap tayfa. Yahu bunlar değil mi dağlarda fotoğrafları olan, bunlar değil mi eşleri dağlarda terörist olan ? Hdp li vekil değil miydi oğlu terörist mağarasında öldürülen. pkk nın ne tür birşey olduğunu ve verdiği zararları anlatmama gerek yok. Ve siz çıkıp utanmadan sıkılmadan HDP ile pkk aynı değil diyorsanız bu sizin iki yüzlülüğünüzdür. Bu sizin gerçekleri görmekten kaçan kör olmanızdır. Bu tavrınız sizin herşeyi bir anda unutacak kadar timsah gözyaşları dökmenizdir. Ve sırf AKP karşıtlığı nedeniyle hdp yi pkk dan ayırma çabanız ve oy verebileceğinize inanmanız sizin ikiyüzlü bir hain olmanız demektir.

Size tek tek adayların geçmişini dökemem. Ama terörist onun bunun çocuğu öcalanın yeğenini aday gösteren, meydanlarda bas bas bağıran özgürlük eşitlik özerklik diyen, bu ülkenin zararına ne varsa kabul eden bu konuda sözde ermeni soykırımını bile gözü kapalı tanıyanlara, bu ülkeye hiçbir faydası olmayan ve 1980 lerden beri sadece zarar veren, hatta en büyük problemimiz olan bir terör örgütünün siyasi kanadına siz nasıl oy verirsiniz. Hangi vicdanla öcalanın gölgesini mecliste görmeyi kabullenebilirsiniz.

Ve size son birşey. Üniversite okuyan, dini inancı, ideolojisi her ne olursa olsun, Akpli ya da Akp karşıtı olması bile umrumda olmayan biri olduğunuzu varsayıyorum. Siz, bu kadar gerçeğe bu kadar habere duyulanlara görülenlere rağmen, sırf bir partiye karşıtlığınızdan dolayı, 50 binden fazla insanın katiline, adı geçmişten beri dehap hadep dtp bdp kck pkk pejak pyd gibi değişen ve bir siyasi kanat olarak şuan Türkiye'de HDP adıyla tavır takınan ellerinde senin benim abimizin askerimizin masumlarımızın çocuklarımızın doğmamışlarımızın kanı olanlara nasıl oy vereceksiniz nasıl ! NA-SIL ! Siz, hamile eşine meyve almak için manava gittiğinde arkasından vurulan askerleri, iftar yaparken baskına uğrayan 36 şehidi, Yıldız Hemşire'nin gözleri önünde öldürülen eşi ve babasını bilen insanlarsınız. Siz her tv yi açtığında şehit haberini duyunca en azından 1 günlüğüne facebook profil fotoğrafını Türk bayrağı yapan insanlarsınız. Siz, o hamile eşin, Yıldız Hemişrenin, binlerce şehit annesinin babasının çocuğunun yüzüne nasıl bakacaksınız ? O insanların acılarını bilmeden, bunca şey karşısında değil ceza almak bir de üstüne başarılı sayılmalarını kabullenemeyen yüzbinlerce şehit gazi ve yakınlarının suratına nasıl bakabilirsiniz. Allah aşkına nasıl verdiğiniz oy karşısında ilahi adalet arenasında helallik isteyebileceksiniz. Ben söylüyorum, eğer Turgut abim yaşasaydı da bunu söylerdim, ama o şehadet şerbeti içtiği için en azından daha bilinçliyim. Bu nedenle de haber sitelerine, ordan burdan duyduklarına, birilerinin kandırmalarına inanmayın. Siz, izmlerin kölesi olmadan kendi içinizde istişare yaparak hangisinin doğru hangilerinin yanlış olduğunu bulun. 1 den fazla doğru seçenek çıkabilir 1 den fazla yanlış seçenek de çıkabilir, ama siz siz olun, sizin gibi bu ülkenin faydasını düşünmeyenleri doğru görmeyin. Her ne kadar ırkınız ve fikirleriniz gereği öyle düşünseniz de.

Siz, bu seçimde en azından Akp karşıtısınız onu anladık. Ama Akp karşıtı olmanız size hiçbir zaman, pkk nın siyasi kolu ve ayrılıkçı partiye oy vermenizi haklı çıkartmaz. Gidin 40 partiden birine oy verin gidin diğer etkin 2 partiye verin. Ama siz eğer ülkeniz ve halkı için yerdeki bir taşı alıp yol kenarına koyabilecek kadar dahi seviyorsanız, sizin yapmanız gereken bu ülkeyi sevmeyen bu ülkeyi bölmek için, zarar vermek için olmayan soykırımı gözü kapalı tanıyanlara oy veremezsiniz.

Siz, bu ülke için bu millet için en iyiyi amaçlayanlardan iseniz eğer, size tek bir sözüm var.

KİME OY VERDİĞİNİZ ÖNEMLİ DEĞİL ! KİME OY VERMEDİĞİNİZ ÖNEMLİ. HDP !


Dipnot: Hdp barajı geçemezse ya da geçerse ne olacağına dair çok güzel bir yazı. Alın okuyun ve biraz olsun aydınlanın. Sizler 18 yaşına gelmiş temel eğitimi almış, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen ve biraz olsun milletini seven insanlarsınız. Allah aşkına kime oy verdiğinizi bilin. Ve medyanın kandırmalarına gelmeyin. Hdp barajın altında kalırsa ülke kaosa sürüklenirmiş. Sanki Hdp bugün kuruldu, şuan mecliste ve kaos falan yok. 2005 de de yoktu ve o dönemde de kaos yoktu. Siz siz olun bilinçli olun. Cahil olmayın. Çünkü bir tane Türkiye var.

http://www.odatv.com/n.php?n=akp-iktidar-olmasin-diye-hdpye-oy-verecegim-diyenler-bu-yaziyi-okusun-1904151200

Türk kızının şizofrenlik olgusu

iyi geceler sevgili arkadaşlar. bu yazımızda türkiye’de yaşayan ve türk kızı olarak lanse ettiğimiz kızların yaşadığı pskolojik problemleri konu edineceğiz.
bildiğiniz gibi türk kızı kavramı eşsiz benzersiz ve türünün tek örneğidir. üzerinde deneyler yapılan makaleler yazılan kuantum fizikçilerinin ve din adamlarının yoğun tartışmalarına konu olan bir canlıdan söz ediyoruz. insanoğlunun yaradılış teorisine göre hz. adem’den bu yana gördüğü en farklı tür ve evrimcilerin fikirlerine kanıt olarak gösterdiği türk kızından bahsediyoruz. konu ciddi ve olaylar karışık. bu konuda yazılacak çizilecek çok şey var. oysa biz türk kızlarının psikolojisinin ufak bir kesitini incelemeye çalışacağız. bu bile saatler alabilecek cinste oysa ki.
takdir edersiniz ki birer türk erkeği olarak sizin de akademik çalışmalarınız vardır ama ben kendi fikirlerimi açıklamak istiyorum önce. birleşik devletler ulusal kadın forumu 2014 konferansında konuşmasını yaptığım, aynı zamanda yüksek lisans tezimin bir parçası olan bu konu hakkında elbette akademik çalışmalarım var benim de. konumuza girelim.
türk kızı türündeki canlının henüz sebebi ve kaynağı belli olmayan bazı farkları vardır. bunun türkiye’deki abazan potansiyeli mahalle baskısı gibi etkenlerle kızlardaki mutasyonla ortaya çıktığını düşünmekte bilimadamları. şuan evrenin varoluş sırrından daha büyük bir sır varsa o da türk kızlarının beyninin çalışma prensibidir.
tabi bir dizi deneyler yapıldı. 2009-2012 yılları arasında yaşları 11-17 arasında değişen 17000 türk kızı bu deneye tabi oldu. sonuçlar ise ilginç. deneklerin 11-13 yaş grubunun büyük kısmının sevgilisi var. sevgilisi olanların da olmayanların da hayali o çocukla birlikte üniversiteye gidip ileride evlenmek. 15-17 yaş grubunun ise bluğ çağının da etkisiyle fazla duygusal düşündüğü ve sevgililerinin hep onları aldatma potansiyeli olan canavarlar gibi görüldüğü sonucuna varılmıştır. fakat deneklerin hepsinin ortak düşüncesi var. istisnasız hepsi, bir gün romantik kaslı ve onları çok seven erkeklerle evlenmek istiyor.
öncelikle bu evlilik fikri üzerine durdu psikologlar ve fizikçiler. fakat en ufak bir sonuç çıkmadı. 3 semavi dinin ve özellikle müslümanların ileri gelen din bilim adamları da konuyu inceledi. lakin konu allah’ın bir lütfu değildi. hatta bilim dünyasında 3 semavi dindeki tanrı olgusunun bu konuyu atlayacak kadar saf olduğu konuşulmaya başlanmış ve islamın bugu diye konuşulmaya başlanmıştı bu konu. bilim dünyası bu sefer tanrının varlığını sorgulamaya başladı ve türk kızlarının bu evlilik merakının, tanrının kontrolünde olmadığını, dinlerin bir bugu olduğunu konuşmaya başladı. türk kızları bu sefer de bilimi birbirine düşürdü. dünya farklı bir kaosun içindeydi artık.
ama bir takım ne yaptığını bilen ve konudan sapmayan bilim adamları kızları incelemeye devam etti. bu sefer hayali karakter oluşturma olgusuna rastlandı. türkiye’de yapılan deneylerde kızların hayali bir karakter üretip ona aşık olduğu ve bu hayali karakterle yıllar geçirdiği ortaya çıkmıştır. hatta konuyla ilgili 2012 yılında orkid in ankara’da sunduğu türk kadınının gücü adlı panelde konuşmacılardan bir hanımefendi ‘türk kadını mükemmel erkeği yaratma gücüne sahiptir, karşısındaki keresteden bir özdemir asaf bir johnny depp ya da bir edward cullen yaratabilir. yeter ki istediği erkeği bilsin, o ona göre bir şekil verecektir o keresteye. eğer şekil verecek kereste yoksa, türk kadını o mükemmel erkeği hayallerinde yaratır ve o erkeği kendine bağlamayı başarır’ demiştir.
konuyu araştıran bilimadamları türk kızının türlü senaryolara göre hayali karakter yarattığını ortaya çıkarttı. reddedilen, kendi isteğiyle ayrılan, aldatan, aldatılan, platonik aşk yaşayan ve bilimum senaryoyu yaşayan kızların bir hayali kişiyi var ettiği kanıtlandı. buna göre türk kızı, aklında ürettiği bu hayali karakterle bu haftasonu çok güzel bir film izleyip film çıkışında yağmurda yürümüş, o gece sms le kavga etmiştir ve üzgündür. bu gibi sayısız aktivite yapılmaktadır hayali karakterle. burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise, türk kızının bu hayali karakterden sürekli yakın arkadaşlarına ya da hoşlandığı erkeğe bahsetmesi, veyahut sosyal ağlarda bunu ele güne karşı açıklamasıdır.
elbette ki bilimadamları bunun sebebini de buldu. beynin sol lobunda düşünce ve sinir algılarının aktif olarak çalıştığı bölgede keşfedilen hikotalamus hormon bezinden salgılanan ctr salgısının türk kızlarında hayali erkek yaratma isteği uyandırdığı ortaya çıktı.
çalışma grubu türk kızının beyninin bir kısmındaki sırlar dışında büyük bir kısmını çözmüştür. kıskandırma duygusunun karşısındakini sinirlendirme isteğinin yol açtığı tahmin edilen bir diğer konu ise elbette çoğu türk erkeğinin karşılaştığı araştırmacı journalist tip türk kızıdır. bildiğiniz gibi kızların büyük kısmı sevdiği hoşlandığı aldattığı aldatıldığı terkettiği ya da bir şekilde yolunun kesiştiği erkeği elde etmeyi çabalar. bunu da farklı yollarla denerler. ve konumuz, umursamıyor gibi davranan ama ilgili erkeğin dna sındaki en ufak değişiklikleri bile farkedecek araştırmalarda bulunan kızlar hakkında. bunu yapmaları aslında kadınlık içgüdüsünden gelmekte. ama türk kızını ayıran asıl temel nokta işte burada cereyan etmekte. türk kızı, hakkında 4 cilt bilgi edindiği ve deli gibi hoşlandığı erkeğin çıkma teklifini beklemeye alır reddeder ya da duymamazlıktan gelir. erkek ise büyük cesaretle yaptığı bu tekliften sonra pişmanlık duyar fakat türk kızı işte tam bu noktada erkeğin yüzsüzlük yapmasını, ya da beklemesini ister. ‘iyi hadi sen istiyorsun diye hatrını kırmamak için kabul ediyorum’ vari bir şekilde teklifi 10 gün sonra kabul ettikleri de görülmüştür. eğer erkek kızdan vazgeçmişse bu sefer erkeği içten içe beğenip yakın arkadaşlara ‘aptal kendi kaybetti’ gibi karalama ve hakkında bilgi toplama evresine geçilir. hoşlandığı erkeği elinden kaçırmayı beceren bu kızlarımızın bunu tam olarak neden yaptığı hala araştırma konusu.
ankara’da tubitak’ın altyapısını oluşturduğu ve türk amerikan alman bilim adamlarının katılımıyla kurulan insan ırkı enstitüsü hala bu ve benzer konular üzerine çalışmalara devam etmekte. 
not: son günlerde bu konuyu yakından takip eden bilim ve teknoloji dünyasının önde gelen dergilerinde türk kızının beyninde bir hormon bulunduğu ve bu hormonun şizofrenliğin kökeni olduğu iddia edilmekte.
işbu yazının yazıldığı tarihe kadar olan gelişmeler bunlardır. bu tespit üzerine yazılan geniş 4 makalem geçen ayki tubitak dergisinde yayınlandı ilgilenenler okuyabilir.
unutmayın. bir adım daha yaklaştık sizi anlamaya türk kızları. iyi geceler tekrardan.
Dipnot: yazı bana aittir.

17 Nisan 2015 Cuma

Eminem'in Aşkı

Durgun suratınla otururken, sanki ben burada olmuyorum
Ağladığımı göremiyor musun?
Bu kadar deli olabildiğini bilmiyordum
Rüyalar çok yanıltıcı olabilir
Kaşıntı gibisin sana ulaşamıyorum, iyileşmeyecek bir yara gibi
Yanık derinin kokusu
Bu kadar deli olabildiğini bilmiyordum
Ama bu doğru ve bunlar sana tüm söylemek istediklerimdi
Ağrı boynumda, dikenler yastığımda
Leke kılıcımda, kan ise bıçağımda
Onu hayal ediyorum tüm hayatım boyunca
Ama o hiç gerçek gelmeyecek bana, o benim sadece kabusumdu, ona uyandım
Kızın kafası karışık, oğlan ise isyankar, kız hastalıklı, oğlan ise başa çıkılması zor
İşin en kötü tarafı ise oğlanın umurunda bile değil hiçbir şey
Kız boğazına dolanan halat gibi karmakarışık
Her şeyin en kötü parçası ise kızın gerçekten hiç bir bok umurunda değil
(Hiç bir bok umurunda değil)
Bazen sadece ölmeni diliyorum
Çünkü korkuyorum beni terketmenden
Bu kadar deli olabildiğini bilmiyordum
Rüyalar çok yanıltıcı olabilir
(Nasıl bu noktaya gelindi?
Neden seni uykunda öldürmek benim hayalim?)
Benle aynı şeyi hissediyor musun bilmiyorum
Ne zaman sen iyi değilsin desem, ohh, gönlümde oluyorsun, bu şey
Ağrı boynumda, dikenler yastığımda
Leke kılıcımda, kan ise bıçağımda
Onu hayal ediyorum tüm hayatım boyunca
Ama o hiç gerçek gelmeyecek bana, o benim sadece kabusumdu, ona uyandım
Kızın kafası karışık, oğlan ise isyankar, kız hastalıklı, oğlan ise başa çıkılması zor
İşin en kötü tarafı ise oğlanın umurunda bile değil hiçbir şey
Kız boğazına dolanan halat gibi karmakarışık
Her şeyin en kötü parçası ise kızın gerçekten hiç bir bok umurunda değil
(Hiç bir bok umurunda değil)
Aşk masal değildir, aşk saplanmış bıçak gibidir
Kalbim bir taşın içinde, evlenmek mi istiyorsun? Peki
Romeo, Romeo, kokaini tüttür Antonio ile
Arka sokakta viskiyi yudumlarken ve yalnızca altınla
Juliet bulunuyor çıplakken barda, neler yapıyordur ona Tanrı biliyor sadece
Onlardan hiçbiri köpek ve midillinin şovunu izlemeye gelmedi
Ama sürtük sürtüktür ve de at da attır, yanlış mıyım?
Kusura bakma, babanın boyalı eski Porsche’sini almaya yetecek kadar param yok
Kusura bakma, Juliet bu senin içinde geçerli
Eğer dolar seni bağırtıyorsa, iyi o zaman kısa bir değişiklik yapacağım
Yalnız başıma uykudaymış ve bu meleği seviyormuşum gibi hissediyorum
Bu şey rüya ve koma arasında gibi bir şey
Yürüyorum uçurumun kenarında, sahibine doğru giden koyun gibi
Sonra bu siktiğimin orospusuyla uyanıyorum şeytani bir kişilikle
Şimdi eğer, “Birlikte yaşadığın birinden nefret ediyorsan,
Durumu kabullenip ondan ayrılmalısın.” derseniz bir süre sonra hata yaptığınızı ve birbirinizi ne kadar özlediğinizi anlayacaksınız
Ve sonra da direksiyonun her tarafında görebilirsiniz bulaşan kanı
Aşk atlı karıncadaki yamyam binicidir
Dolanıp dururuz etrafında, nerede duracağız, bebeğim bunu kimse bilemez
Bazı insanlar delirir ve kontrolünü kaybeder
Bazı insanlar intihar eder, bazı insanlar gitmesine izin vermez
Bazı insanlar sevdiğini söyler, bazı insanlar neden der
Bazı insanlar sevmez, onlar sadece cinsellik için kullanmak isterler
Yağmur asla durmayacak, asla da kurumayacak
Eğer kız acı evindeyse, aşk hemen dışında bekliyor olacaktır
Kızın kafası karışık, oğlan ise isyankar, kız hastalıklı, oğlan ise başa çıkılması zor
İşin en kötü tarafı ise oğlanın umurunda bile değil hiçbir şey
Kız boğazına dolanan halat gibi karmakarışık
Her şeyin en kötü parçası ise kızın gerçekten hiç bir bok umurunda değil
(Hiç bir bok umurunda değil)
Belki de ben bükülüp darmadağın olmuş birisiyim
Yani bu veda anlamına geliyor, şimdilik

16 Nisan 2015 Perşembe

GALATASARAY gibi seveceksin !

Sevdin mi GALATASARAY gibi seveceksin !
Yeri gelecek mutluluktan bütün sokakları inleteceksin, ateşler yakıp Dünya’yı Sarı-Kırmızı’ya bürüyeceksin.
Yeri gelecek üzüntüden kahrolup deliye döneceksin, kafanda yolunacak bir tek saç teli bırakmayacak, duvarları yumruklayıp acını hafifleteceksin. Sevdin mi GALATASARAY gibi seveceksin !
Annen gibi göreceksin. O seni sevsin diye beklemeyecek, karşılıksız seveceksin. Her gece yatmadan arayıp kontrol edeceksin. ‘Üşüyor mu ? Hasta mı ? Aç mı ?’ bunları bileceksin. Üstünü sıkı sıkı örtmesini tembihleyeceksin.
Onu düşleyerek gözlerini yumacaksın.
Baban gibi olacaksın. Ne olursa olsun hiçbir koşulda terketmeyeceksin. Şartlar hep kötü de olsa vazgeçmeyeceksin. Bir ağaç gibi kök salacaksın, ölsen bile gölgeni hissetmesini sağlayacaksın. Her sabah saçlarını okşayacak, tek olmadığını hissettireceksin.
Sevdin mi GALATASARAY gibi seveceksin !
Arada mesafeler, kilometreler olsa dahi terketmeyeceksin. Onunla birçok deplasmana da gideceksin onun için çileler de çekeceksin. Belki çok ağlayacak belki de çok güleceksin.
Ama o her daim olacak, tek değil 2 kişilik yaşayacaksın. Her an kalbinde olduğunu hissedeceksin. Onun kalbindeki yerine asla ihanet etmeyeceksin.
Sevdin mi GALATASARAY gibi seveceksin !
O üzülürken sen gülmeyeceksin. O gitse de sen gitmeyeceksin,o her SARI dediğinde sen de KIRMIZI diyeceksin. O her GALATASARAY dediğinde senin de kalbinde olduğunu hissettireceksin.
Yeri geldiğinde soğuk kış günlerinde birlikte üşüyeceksin. Atkıları  boynunuza dolayıp onunla birlikte maç muhabbeti edeceksin.
Yeri gelecek şampiyonluklarda sevinçten uyuyamayacak sürekli onunla delireceksin.
Yeri gelecek puan kayıplarında sahilde denize karşı birlikte GALATASARAY’a içeceksin.
Dedik ya ! GALATASARAY gibi seveceksin !
Küme de düşse, puan da kaybetse, kupalar da gitse, ruh da bitse,
Her hafta yenilse de, hiç şampiyonluk göremese de gözlerin, kanser de etse..
İnadına GALATASARAY diyeceksin. İnsanların önünden boynunuzda atkılarla, üstünüzde formalarla bir yenilgi sonrası bağıra bağıra ‘İnadına CİMBOM’ diyerek başınızı öne eğmeden yürüyeceksiniz.
Hep yan yana, kol kola, omuz omuza…
Meşaleler altında
Hayatını adayacaksın ona.
Sevdin mi GALATASARAY gibi seveceksin.
Ve ona sevmeyi GALATASARAY’la öğreteceksin !

12 Nisan 2015 Pazar

Ben Seni Sevdiğimde Yıl 1965

Ben seni sevdiğimde
İstanbul'a yağmur yağardı
Sırılsıklam ıslanırdı aşktan herkes
Ben seni sevdiğimde
Kar yağardı İstanbul'a
Yıl 1965…

Sobalı evlerin buğulu camlarına
Sevdiğinin baş harflerini kazımışlığı vardı herkesin
En az bir kez…
Ve ben seni sevdiğimde masal gibiydi aşklar
Gökten 3 elma düşeceğine,
Hikayenin sonunda sevenlerin kovuşacağına
İnanırdı herkes

Ve ben seni sevdiğimde yıl 1965…
Köprüsü dahi yoktu boğazın
Kışın boğaz suları buz tutar
Kayıkla karşıya geçemezdim çoğu kez
Yine öyle bir gün…
Karşıdan karşıya
Üsküdar'dan Beşiktaş'a
“Seni seviyorum” diye seslendim sana ilk kez
Ve son kez…

Kış gelir, kömür kokardı sokaklar
Adam gibi adamdı, kardan adam değildi adamlar
söz senet sayılır, senet imzalanmazdı
Kredi kardı yoktu, herkes cebindeki kadar yaşardı

Ben seni sevdiğimde yıl 1975…
Yolda yürürken selam verilirdi
Görmezlikten gelmezdi kimse birbirini
Kimse arkadan vurup öldürmezdi
İnsanlar ölürse aşktan ölürdü

Ben seni sevdiğimde yıl 1980…
Kavgalıydı İstanbul birbirine
Sağa sola ayrılmış
Sağa sola savrulmuş genç insanlar
Kin doluydu birbirlerine
Hemen her gün
“Kahrolsun” diye bağırırlardı Taksim'de
Hemen her gece
Duvarlara “Kahrolsun” yazarlardı
Ben “Aşk olsun” yazardım sizin duvara
Polis hepimizi alırdı nezarete
Onların suçu hükümeti devirmeye çalışmaktı
Benim suçum sana aşkımı anlatmaya çalışmaktı
Onların derdi yeni bir dünya kurmaktı
Benim derdim seninle mutlu bir yuva kurmaktı
Olmadı, olmadı…

Ben seni sevdiğimde yıl 1985…
Karne vardı, kuyruklar vardı
Tüp gaz için, yağ için, ekmek için
Kuyrukta beklenirdi
Ben seni beklerdim
Herkes hayatını sürdürebileceği
Asgari ihtiyaçların peşindeydi
Ben senin peşindeydim
Çünkü benim ihtiyacım sendin
Ve her gece sizin evin duvarına
“Seni seviyorum” yazan bendim


-Uğur Arslan

4 Nisan 2015 Cumartesi

Aşk falan yok !

Eminem'in belki de en iyi şarkılarından birisi bu. Aslında bir aşk şarkısı değil. Sadece sitem dolu, diss nitelikli bir şarkı. Ama özellikle nakarat kısmında sağlam laf giydirmeleri var. Aslında Space Bound ın bir devamı niteliğinde yapılabilirdi ama klipte dramatik bir hikaye anlatılmakta. Tam bir aşk şarkısı olmasa da özellikle bazı laf sokmalar sevilesi. Ve Eminem'in performansı mükemmel.

Sözleri şöyledir. En altta da Türkçe alt yazılı klibi mevcut. Asıl ordan izlemek harikalı olacaktır.


Üzerimi kirlet ve bir yabani çiçek büyüt
Fakat 'Dünyayı becer',ondan bir çocuğa sahip ol
Evet,benim hayatım, kaltak ama onun hakkında hiçbir şey bilmiyorsun
Cehennemdeydim ve geri geldim,sana kanıtları göstereblirim
Rolling Sweets'im (bir çeşit sigara) ,esrarı tüttürüyorum
Oyunla evliyim fakat o yeminini bozdu
Bu yüzden bar'ım kırık şişelerle dolu
Komidinim açık incillerle doludur
Unuttuğumdan daha fazla olduğunu düşünüyorum
Fakat ateşin etrafında terlemeyi beklemeden dolaşmıyorum
Bu Zenciler biliyor, onları uyuttum,yataklarını hazırladım
Kaltaklar,düştüğümde,bana tekme vurmaya çalışır,Bacağınızı kıracağım
Para, terazide problemlerden daha ağır basıyor
Senaryoya bağlı kalıyorum,siz zenciler sahneleri atlıyorsunuz
iyi ol yada yaptığın işte iyi ol
lanet olsun Doğru,Silahıma sahibim,yarı-cartermatic(otomatik anlamında)
Evet Penisini onların ağzına sok,öyleki söyledkleri şey 's*ktir' sanırım
Bir Orospu kadar kafam iyi ,yukarı ,yukarı devamlı
Adamım,birkaç gün içnde aşağıya iniyorum
Tamam,Kafeste olmamı istersiniz,madem öyle canavar modunda ortaya çıkacağım
Dünyayı kasaya tıktım,kombinasyonu G-code
Bu weezy anasını s*ktiklerimin, blood çetesi ve kan kaybeden modundayım
Herşey param hakkında ama Kapı Deliğinden bile gözetleyemiyorum
Bu yüzden kapıyı çalmaya devam ediyorsun,Ama beni yere seremiyeceksin
kaybolan aşk yok ,bulunan aşk yok


Şimdi Üzgün olduğunu söylemek için biraz geç oldu
Düştüğümde,Beni tekmeledin
Ne dediyse s*ktir et,yalnızca (artık canımı yakma )
Bu doğru kaltak,sana ihtiyacım yok,seni görmek istemiyorum
Kaltak,aşkı yakalayamacaksın
Nefretten başka bana hiç bişe göstermedin
Beni bir köşeye bıraktın
Fakat Ne ekersen onu biçersin
Sana ihtiyacım yok ( canımı yakma )
(Artık Canımı yakma )
Bu doğru kaltak,sana ihtiyacım yok,seni görmek istemiyorum
Aşkı yakalayamacaksın
Kaltak,aşkı yakalayamacaksın
Ve Sana İhtiyacım yok
Onları mahfet Eminem !


Tekrar Hayattayım
Tüm hayatım boyunca olduğumdan daha canlıyım
Başladığım gibi bu insanların kulaklarının dikildiğini görebiliyorum
Kalemim ile deliriyorum,çoğundan biraz daha hastayım
Bok yine kalınlaşacak
Rekabetin sert olduğunu söylerler
Fakat bu boktan ağır darbe aldım ,şimdi içine takıldım
Bir daha asla teslim olmaycağım,
rüzgara dikkat et,tam bir özgürlük
Şu Rapçilere bak,onlara nasıl davrandığıma
Onları yenerken,neden onlara katılayım ki ?
Bana kaçık diye çağrıyorlar çünkü
Onları bitirmeden önce,Bu amcıkların üzerine tükürmeyi seviyorum
Adamım,şu dandik ibneleri sahneden atın
Ona İhtiyacın olduğu zaman,kanye neredeydi?
Mikrafonu ellerinden al,kaltak bir dakka içinde bitirmene izin vereceğim
Evet Bu Rap Sıkı
Tüm zamanların en iyi kafiyesini haykırmayı deniyorum
Bu yüzden laboratura dönmek isteyebilirsin ve umm onları karalıyorsun,haykırdıklarını
Başlangıç cümlesinden başlayarak ve yeni bir tane yaz
Ama Fark yaratmayacağından korkuyorum
Bu sahneye veda ettiğim ve yarı gece göz yaşı döktüğümde
Bass'ın sessini hissetmek bir adrenalin dejarjıdır
Otoparka kadar bütün yer,dostum
Mikrafonu yak ve kalabalığı ateşe ver
Sıcak metalden kıvılcımları görebilirsin
Oyunun Bogarted'ı olduğumdan beri duygusuzum
Böylelikle sarsmaya başladım dostum,En şiddetli olmadığımda bile
Hala haklanmış olabilirsin fakat marshall olgun değildir
Zirveden düşene kadar,durmayacağım
Monopoli tahtamın üzerinde duruyorum
Bu demek oluyor ki oyunun zirvesindeyim ve oyun durmayacak
Kalçam hoplamayana kadar,
Çok iyi olduğunda onu söyleyemessin
Çünkü ukalalık bile senin için cool değil
insanlar yinede hasta olur çnkü rap yapıyorsun
Bu aptalların ağzı sulanmaz yada salya artık akıtamazlar
Ve Yolumu asla kesemezsin
Hiç bir an Hızımı yavaşlatamassın,patlamak üzereyim
Gururumu asla alamıyacaksın
Öldürücü flow,yavaşca zehir,Rakip merhamet bulamıyacak,sözlerimi not al
yavaşlamayacağım,durmak bilmeyeceğim
Kan kokusu alıyorum ,s*kimde değil,onlara cehennemi vermeye devam ediyorum
Düştüğümde ve yardıma ihtiyacım olduğunda,neredeydin ?
Aşkı yakalayamacaksın


Şimdi Üzgün olduğunu söylemek için biraz geç oldu
Düştüğümde,Beni tekmeledin
Ne dediyse s*ktir et,yalnızca (artık canımı yakma )
Bu doğru kaltak,sana ihtiyacım yok,seni görmek istemiyorum
Kaltak,aşkı yakalayamacaksın
Nefretten başka bana hiç bişe göstermedin
Beni bir köşeye bıraktın
Fakat Ne ekersen onu biçersin
Sana ihtiyacım yok ( canımı yakma )
(Artık Canımı yakma )
Bu doğru kaltak,sana ihtiyacım yok,seni görmek istemiyorum
Aşkı yakalayamacaksın
Kaltak,aşkı yakalayamacaksın
Ve Sana İhtiyacım yok
Onları mahfet
http://www.izlesene.com/video/eminem-feat-lil-wayne-no-love/7087154