25 Ocak 2017 Çarşamba

Ya Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olsaydı ?

Adı başkanlık diye gelen sonra cumhurbaşkanlığı olarak değiştirilen ama hiçbirisi olmayan Anayasa değişiklik teklifine 'EVET' diyecek AKP li arkadaşlara gerçekten samimi bir sorum olacak. 

1. CHP nin genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı oluyor. Hem CHP nin başkanı hem devlet başkanı hem Cumhurbaşkanı. 
2. Kılıçdaroğlu 5 tane başkan yardımcısı atayacak. Bunlar; Türkiye ile İran savaşsa İran in tarafında olurum diyen Eren Erdem, Ramazan ayında tatil yaptığı otelde bira içerken görüntülenen Muharrem ince, kasedi ortaya çıkan Deniz Baykal, sürekli islama saldıran haca gitmek Araplara para yedirmektir diyen Önder Sav ve varsayalım ki Kemal Kılıçdaroğlu nun 2 kadına tecavuzden yargılanan oğlu. 
3. Bu 5 yardımcı MGK nin daimi üyesi olacak. Yani devletin güvenlik ve savunmasında dış politikada söz sahibi olacaklar.
4. Kılıçdaroğlu isterse kardeşi annesi babası yeğeni amcasının oğlu komşusu bakkalı çocukluk arkadaşını eski sevgilisini de bakan yapabilecek. İsterse 50 bakanlık kurabilir isterse 50 tane böyle tanıdığını buralara yerleştirebilecek. Meclis'ten de güvenoyu almayacak. Kılıçdaroğlu kendisine en çok yalakalik yapan adamı keyfince bakan yapacak ama kimse buna karışamayacak. 
5. Kılıçdaroğlu Türkiye'deki tüm üniversitelerin rektörlerini tek basına seçecek. Valileri atayacak kaymakamları atayacak. Dindar belediye başkanlarını içişleri bakanı aracılığıyla görevden alacak oraya kendi atadığı ateist Atatürkçü laik bi kayyumu belediye başkanlığı koltuğuna oturtabilecek. 
6. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilirken milletvekili seçimi de yapılacak. Kılıçdaroğlu %50 üstü oy alarak Cumhurbaşkanı secilirken kendi partisi de hemen hemen bu seviyede oy alacak. Meclisteki 600 vekilin en az 350 kadarı CHP li olacak partinin başkanı olan Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanı olacak.
7. Kılıçdaroğlu vatana ihanet ederse, 600 vekilden 360 tanesinin imzası 400 tanesinin oyu ile yargılanacak. Ama meclisteki 600 vekilin en az 300 tanesi CHP li olacağı icin kimse onu vatana ihanet ile suçlayamayacak. Suçlasa da zaten sorun yok. 
8. Çünkü onu yargılayacak anayasa mahkemesinin 15 üyesinden 12 sini Kılıçdaroğlu atamış, kalan 3 tanesini de CHP lilerin ağırlıklı olduğu Meclis seçmiş. Ya aslında böyle birşey olursa Kılıçdaroğlu isterse meclisi fesih edebilecek kimse onu vatana ihanetle yargılamayacak. Olağanüstü hal ilan edebilecek. Yalandan bir sorun gösterip hem kendini koruyabilecek hem Meclis'in ayağına çelme takma ihtimalini tümden ortadan kaldırmak icin meclisi tatil edebilecek. Meclis de hiçbir zaman Kılıçdaroğlu na karışamayacak. Hatta Kılıçdaroğlunun tecavüzden suçlanan oğlu Cumhurbaşkanı yardımcılığı yaparken bi kıza tecavuz etse bile Meclis onun hakkında gensoru yapamayacak. Oğlan tecavuz etmeyi ek iş yapsa bile kimse karisamayacak.
9. Hakimler ve savcılar yüksek kurulunun 11 üyesinden 4 tanesini Kılıçdaroğlu, diger 7 sini de CHP nin ağırlıklı olduğu Meclis seçecek.
10. Meclis'te herhangi bir kanun çıkacak ve Kılıçdaroğlu na gidecek ama Kılıçdaroğlu pek sevmediyse kanunu, yayınlamayacak. Resmî gazetede 15 günde içinde yayınlama kuralı artık olmadığı için bir kanunu 3-5 sene dahi bekletebilir. Meclis'in kanunlarını yayınlamayıp kendisi kanun (KHK) çıkartabilecek. 

Düşünsenize Kılıçdaroğlu her yere Atatürk heykelleri yaptırıyor, kuran okumayı yasaklıyor, çocukların adini Muhammet Tayyip vs koymak yasaklanıyor. Ramazan aylarında Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu tüm ülkede 1 ay bira festivali başlatıyor, tecavuzcu oğlu kendisine bir harem kurup 40 tane genç kızla alem yapacak. 

Ya düşünsenize Kılıçdaroğlu nun bu kadar yetkiye sahip olduğunu. Siz olsanız ne derdiniz ?